Čím fotíme

Jak jsme zvolili značku? Rozhodování...

Po našich dlouholetých zkušenostech, kdy jsme při fotografování svateb používali těžkopádné full-frame zrcadlovky, jsme se rozhodli najít nějaké modernější a pro nás flexibilnější řešení, jak docílit stejně tak kvalitních fotografií, aniž bychom museli celý den na zádech vláčet objemné a extrémně těžké vybavení. Pročítali jsme si české i zahraniční recenze, dělali jsme si různá srovnání všech důležitých parametrů fotoaparátů různých značek a nakonec nás nejvíce zaujala, počátkem roku 2012, čerstvá novinka, řada fotoaparátů OM-D od společnosti Olympus. Měli jsme jedinečnou možnost si nejprve fotoaparáty nezávisle vyzkoušet na celoevropské tiskové konferenci v Praze a přesvědčit se o jejich kvalitách, které nejen, že splnily naše požadavky, ale v mnohých směrech i předčily naše očekávání.

 


Proč právě fotoaparáty OM-D?

Jako svatební fotografové především oceňujeme, že tyto přístroje vynikají obrazovou kvalitou, ruku v ruce se špičkovými, světelnými objektivy Zuiko jsme schopni dosáhnout těch nejlepších výsledků. Zároveň jsou těla i objektivy voděodolné, proto s nimi můžeme fotografovat za jakýchkoliv povětvnostních podmínek. Osvědčily se nám také výklopné displeje, které nám umožňují fotografovat z mnohem zajímavějších a netradičních úhlů záběru. Další nespornou výhodou je, že fotoaparáty OM-D jsou kompaktních rozměrů a tím jsou méně nápadné a nepůsobí na naše zákazníky tak "zastrašujícím" dojmem jako je to např. u velkých zrcadlovek. V praxi jsme vypozorovali, že lidé jsou více uvolnění a fotografování pro ně není tolik stresující.  


Zde bychom Vám rádi závěrem ukázali pár snímků v plném rozlišení

Často se setkáváme s nedůvěrou a předsudky vůči značce Olympus a také vůči bezzrcadlovým aparátům, proto zde vkládáme pár ukázek, abyste měli možnost posoudit, zda budete nadšeni, stejně tak jako my, z dokonalé obrazové kvality, brilantní ostrosti a úžasným podáním barev. Více již není třeba psát ani vysvětlovat a nezbývá jen závěrem nechat na Vás, zda byste měli zájem o tak úžasné fotografie, a zda-li ještě pochybujete nad kvalitami aparátů Olympus OM-D. Naši zákazníci, kteří měli možnost s námi spolupracovat a obdrželi celou zakázku v plném rozlišení, byli vždy nadšení a nešetřili slovy chvály.

 

Ukázky v plném rozlišení, pouze převod z RAW do JPEG, bez jakýchkoliv následných úprav a doostřování zde: [ukázka 1] [ukázka 2] [ukázka 3]


Naše vybavení

  • Olympus OM-D E-M1
  • OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II
  • M.ZUIKO DIGITAL ED 40‑150mm 1:2.8 PRO
  • M.ZUIKO DIGITAL ED 12‑40mm 1:2.8 PRO
  • M.ZUIKO DIGITAL ED 75mm 1:1.8
  • M.ZUIKO DIGITAL 25mm 1:1.8
  • M.ZUIKO DIGITAL ED 12mm 1:2.0
  • M.ZUIKO DIGITAL ED 60mm 1:2.8 Macro
  • M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm 1:1.8 Fisheye PRO
  • Olympus FL-600R

 

Olympus logo